V úterý 18. června 2024 žáci naší školy vyrazili na půlkilometrový běh. Záštitu nad tímto během převzal Český olympijský výbor. Díky příznivému počasí, které v době závodu panovalo, podali žáci velmi solidní výkony, nikdo nechtěl zůstat pozadu. Ani tentokráte nebyl důležitý čas, ale myšlenka, aby děti z celé České republiky se v jeden den, ve společný okamžik, postavily na start závodu. Odměnou dětem byl nejen dobrý pocit z toho, že trasu uběhly, ale i diplom, medaile a drobné dárky. Vítězem v mladší kategorii (1.a 2. třída) byl Tadeáš Sokolov, na druhém místě skončil Oskar Kolář a třetí doběhla Elli Balabánová. V starší kategorii (3. – 5. třída) se vítězem stal František Matoušek, na druhém místě doběhla Natálie Hinková a třetí skončila Rozálie Chodcová. Všem vítězům blahopřejeme.
Letos to byl v pořadí již osmý ročník, kterého jsme se zúčastnili a účast plánujeme i v letech budoucích.
                                                                                                                                 Mgr. Karel Král, ředitel školy