V úterý 1.10.2024 vyrazila naše školička na výlet do ZOO Na Hrádečku. Měli jsem hezké počasí a výlet jsme si opravdu užili. Pohráli jsem si na dětském hřišti, obešli výběhy s krásnými zvířátky a nakrmili kozičky. A samozřejmě jsme si koupili něco sladkého na zub.
                                                                                                                              Bc. Michaela Plachá, učitelka MŠ

O osvobození od úplaty za mateřskou školu je možné žádat od začátku školního roku 2024/2025, tzn. od 1.9. 2024, pokud zákonný zástupce dítěte prokáže řediteli školy, že pobírá dávky státní sociální podpory (přídavek na dítě) nebo dávky pěstounské péče. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“ nebo „Oznámením o přiznání dávky pěstounské péče“. Společně s oznámením přikládá vyplněnou Žádost o osvobození od úplaty za mateřskou školu.
Žádost je možné podat prostřednictvím učitelek mateřské školy řediteli školy nebo přímo řediteli školy.
Dokládání nároku na osvobození od úplaty: Žadatel obdrží „Oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“ nebo „Oznámení o přiznání dávky pěstounské péče“ a následně pak každé tři měsíce dokládá Úřadu práce výši příjmů. Pokud příjmy odpovídají nároku na dávku, dávka pokračuje, Úřad práce žádné další potvrzení nevydává.
Osvobození od úplaty platí po celý zbytek školního roku s upozorněním, že zákonný zástupce je povinen škole bezodkladně oznámit, pokud přestane dávku pobírat. Platba za mateřskou školu pak začíná následující měsíc po ukončení pobírání dávky.

Ve čtvrtek 6.června se naše MŠ zúčastnila dopravní soutěže v DDM Jindřichův Hradec. Soutěžila Barunka S., Nelinka S., Štěpánka B. a Matýsek B.
Soutěžilo se ve znalosti dopravních značek, jízdě zručnosti a jízdě po silnici v sále DDM pod dohledem dopravních policistů.
Naše školka obsadila celkové 6. místo. Navíc Barunka S. měla všechny 3 soutěže bez jediné chyby a dostala zvláštní cenu.
                                                                                                                                 Bc. Ilona Brusová, učitelka MŠ