Ve středu 19. 6. 2024 jsme se s žáky základní školy vypravili na poslední akci v letošním školním roce a navštívili hasičskou stanici v Jindřichově Hradci v rámci Dne otevřených dveří.
S žáky jsme si prohlédli hasičskou techniku, hasičské zásahové vybavení a oblečení, hašení hořícího oleje, vyproštění u dopravní nehody, slaňování z výškové budovy a mnohé další. Žáci si též vyzkoušeli přesnost hašení hadicí na cíl.
Celé „hasičské dopoledne“ se dětem velmi líbilo a nemalou měrou k němu přispěla vystavená technika, předvedené ukázky, ochotní hasiči i pěkné počasí.