V letošním roce se naše škola již po desáté zapojila do tohoto projektu. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v celé České republice konají již po dvanácté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. – 15. října 2023) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů pak je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Cílem „72 hodin“ je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Pořadatelem „72 hodin" je Česká rada dětí a mládeže. V letošním roce se přihlásilo opět mnoho dobrovolníků v různých projektech.
Letošní heslo našeho projektu znělo „Za krásnější okolí školy“. A proč právě toto heslo? Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme. V pátek 13. října se nám podařilo v rámci projektu uklidit odpadky v okolí školy i na školním hřišti, zasázet cibulky okrasných rostlin na náš záhon, sklidit ovoce a zeleninu z naší zahrady a připravit záhony na zimu. Odměnou pro zúčastněné bylo v letošním roce dřevěné pravítko s logem projektu a pocit z dobře vykonané práce.
                                                                                                    Mgr. Karel Král, ředitel školy a koordinátor projektu