V pátek 29. 9. 2023 čekal na žáky naší školy i děti z mateřské školy místo vyučování projektový den s hasiči. Navštívit nás přijeli členové jednotky SDH Lodhéřov. Na úvod jsme si vyzkoušeli opuštění budovy školy při vyhlášení cvičného požárního poplachu. Pak už žáky na hřišti za školou čekala ukázka vybavení a techniky místní jednotky. Žáci se seznámili a vyzkoušeli si zásahový oblek, boty i přilbu. Prohlédli si také další vybavení hasičů, jako jsou vysílačky, rozdělovače, hadice, sekerky, svítilny, navigační kužely, pily, vysavače, čerpadla a další. Žáci se dozvěděli, při jakých situacích hasiči zasahují a jakým způsobem nahlásit požár, prohlédli si vystavenou hasičskou techniku. Hasiči jim také pověděli něco málo o své hasičské sportovní činnosti. Na závěr dostali všichni omalovánky s hasičskou tématikou a přívěsek ke klíčům. Celý tento den se i díky hezkému počasí vydařil. Poděkování patří všem přítomným členům SDH Lodhéřov za ochotu, s jakou celý tento projektový den připravili.
                                                                                                            Mgr. Karel Král, ředitel školy